"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gögüs Büyütücü Egzersizler

Eğer hala bu tür sorunlarla karşılaşmadıysanız da bunu mümkün olduğunca geciktirebilir, aşağıda belirtmiş olduğumuz egzersizler ile göğüslerinizin formunu uzun yıllar koruyabilirsiniz.

Göğüs Dikleştirmek için egzersizler

Göğüs dikleştirmek için yapılması gereken en güvenli ve sağlıklı yol göğüs dikleştirme egzersizidir. Bu egzersiz sayesinde istediğiniz  sıkı göğüslere sahip olabilirsiniz. Bu egzersize en güzel örnek olarak plates sporunu öneriyoruz. Plates gerek esneme gerekse kasları rahatlatma açısından gayet uygun bir spor.

Göğüs Dikleştirmek için Şınav çekin..

Göğüs dikleştirme ve büyütme egzersizlerden bir tanesi şınav çekmektir. Şınav çekmek bayanlar için her ne kadar zor olsa da sıkı göğüsler için şart. Şınav sayesinde göğüs üstünde ki deriler gerilmekte ve göğüs kaslarında da büyük gelişmeler sağlanmakta olduğu gözleniyor. Bu şekilde göğüslerin dik ve güçlü olmaları sağlanmış olur. Şınav çekerken çok yoruluyor olabilirsiniz bunun için şınav çekmeye yavaş yavaş başlamalısınız. Şöyle ki ilk gün kollarınızı fazla gerdirmeyin ve zorlamayın. Ardından gelen günler de ise kollarınızı tam gerginleştirerek şınav çekmeye devam edin.

Göğüs büyütme ve dikleştirme egzersizleri düzenli yapılması gerekiyor düzenli bir şekilde yapılırsa başarılı sonuçlar almanız kolaylaşır. Eğer göğüs sarkmaları çok aşırı düzeyde ise bu egzersizler yetersiz kalabilir.

Göğüs Dikleştirmek için Daire çizin..

Yere dümdüz, sırtüstü uzanın. Bacaklarınız dizlerinizden bükük şekilde dursun. İki elinize dambıl ya da 1’er litrelik su şişeleri alın. Şimdi ‘dambıl fly’ hareketini yapmaya başlayabilirsiniz. Bunun için, kollarınız gergin bir şekildeyken havada yukarıdan aşağıya büyük daireler çizin.

Göğüs Dikleştirmek için Açıp, kapayın..

Yerde, dizlerinizin üzerinde durun. Gövdeniz mümkün olduğunca dik olsun. Ellerinize yine ağırlıklar alın ve kollarınızı dirseklerden bükük şekilde ortada birleştirin. İki kolunuzu da yanlara doğru açın. Ardından ilk pozisyonunuza dönün. Bu açıp kapama hareketini aynı şekilde 12 kez tekrarlayın.

Bu yazı yorumlara kapalı.